Defensywna Jazda

Defensywna jazda w praktyce jest:

Planowana i świadoma

przez co wyklucza ryzykowne manewry drogowe jednocześnie jest relaksująca oraz przyjemna dla kierowcy i jego pasażerów.

konsekwentnym wykorzystywaniem wiedzy

i umiejętności, w celu unikania wypadków drogowych oraz kolizji.

wdrożeniem bezpiecznych nawyków

podczas jazdy, szczególnie dalekiej obserwacji i planowania manewrów pod kątem unikania zagrożeń.

Defensive driving szkolenie i błędy kierowców.

Przed rozpoczęciem kursu defensywnej jazdy, wielu kierowców uważa się za bezpiecznych. W trakcie szkolenia praktycznego często okazuje się zupełnie inaczej.

nieutrzymywanie odpowiednich odstępów

agresywny styl prowadzenia samochodu

przekraczanie ograniczeń prędkości

nadmierne zaufanie innym kierującym

jazda na pamięć

nadmierna wiara we własne umiejętności

Kurs defensywnej jazdy pozwala ocenić każdego uczestnika weryfikując styl jazdy i jego wpływ na bezpieczeństwo. Szkolenie defensywnej jazdy odbywa się w ruchu drogowym na trasach najczęściej pokonywanych przez uczestników. Podczas szkolenia floty samochodowej wybieramy trasę po której najczęściej jeżdżą kierowcy.

Jazda defensywna może być wzbogacona o nowoczesną mobilną infrastrukturę szkoleniową. Posiadamy jedyną w Polsce mobilną płytę poślizgową, specjalne opony poślizgowe, symulatory bezpiecznej jazdy, symulator dachowania, symulator zderzenia, a nawet symulator przeciążeń.

 
 

Kurs jazdy defensywnej  praktyczne zasady:

Jazda defensywna stylem życia

Defensywny kierowca jest odpowiedzialny za siebie i napotykanych uczestników ruchu drogowego. W trakcie jazdy nie przedkłada swoich korzyści nad dobro innych, dlatego stał się wzorem do naśladowania. Wysokie umiejętności jazdy, doskonałe czytanie drogi i dopasowanie się do ruchu, wyróżnia go na tle innych kierowców.

Kurs defensive driving jest polecany dla wszystkich kierowców niezależnie od ich wieku, doświadczenia drogowego i użytkowanego samochodu. Niezależnie od płci i wieku, warto doskonalić jazdę samochodem i stać się defensywnym kierowcą. Zdrowie i życie jest najważniejszym zasobem dla każdego uczestnika ruchu.

nauczyciel

Kurs jazdy defensywnej w Szkoła Bezpiecznej Jazdy Drivemat

Firma oferuje szkolenie defensywnej jazdy w dowolnym miejscu w Polsce. Wielu właścicieli flot samochodowych dostrzega potrzebę szkolenia pracowników w celu ograniczenia kosztów ponoszonych przez wypadki drogowe. Szkolenie jazdy defensywnej korzystnie wpłynęło na obniżenie współczynnika wypadkowości w firmach, ograniczając straty w zasobach ludzkich, wartości materialne i wizerunkowe firmy. W czasach mediów społecznościowych informacja o wypadku samochodu flotowego, na którym znajdują się logotypy firmy, trafia bardzo szybko do opinii publicznej. Film lub zdjęcie uszkodzonego samochodu flotowego niekorzystnie wpływa na wizerunek marki. Szkolenie jazdy defensywnej jest dopasowane do charakteru wykonywanego transportu i rodzaju floty pojazdów. Kurs defensive driving poprawia bezpieczeństwo pracowników, jednocześnie zwiększając odpowiedzialność społeczną. Szkolenie defensywnej jazdy jest zbliżone do eco drivingu, różni się jednak celami które kierowca chce osiągnąć 

Sprawdź elementarne zasady jazdy defensywnej!